Uživatel nepřihlášen
Rejčman
RSS kanál blogu
Píše: Stealwing - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

Strasti a slasti Souls her

Neděle 9.4.2017 00:45 - Autor: Stealwing
To se mi líbí

Strasti a slasti Souls her

Když jsem hledal inspiraci na další článek, mé myšlenky po různých nápadech skončily u mého nejoblíbenějšího žánru takzvaných „Souls“ her. Ať je to můj nejmilovanější Bloodborne, fantastická trilogie Dark souls či nový orientální Nioh, každá z těchto her mi utkvěla v paměti a přirostla k srdci. Přesto pomyslná cestička k mému tlukoucímu zvonu v hrudi  nebyla tak  jednoduchá.

Mezi hlavní pilíře u tohoto žánru patří jistě velmi těžká obtížnost samotného boje který je třeba si osvojit ale nepomáhá ani absence jakéhokoliv klasického úvodního tutoriálu či známého vedení za ručičku jak je nešťastným trendem většiny dnešních AAA her. Jsou to nekompromisní hry které vám nic nedají zadarmo vyžadující úplnou pozornost, o to ale přirozenější je každá odměna a pokrok který ve hře uskutečníte. Mojí první zkušeností byl Dark souls: prepare to die edition který jsem neúspěšně vzdal během pár odehraných hodin plných bolesti, zničeného ovladače a ztráty posledního zdravého rozumu. O to větší překvapení pro mě hra byla když jsem se k ní po více jak dvou letech vrátil jako vyspělejší jedinec s pevnějšími nervy, odhodlaný čelit mému kostlivci ve skříni.

V této hře a i v dalších výše zmíněných jsem strávil stovky hodin a našel něco mi žádné jiné hry nemohly a nemůžou nabídnout, ten nádherný pocit euforie po úspěšně složeném bossovi, po více jak třech hodinách snažení , litru kávy a vlastního boje jestli už jít spát protože slunce už pomalu začíná svítat, je prostě k nezaplacení. Další velmi zajímavá věc o které se musím zmínit je příběh jednotlivých her jenž bývá vyprávěn jen čistě z dialogu a popisků které se vám odhalí až po velmi důkladném poskládaní celé mozaiky a i tak má spojitosti které navždy zůstanou jen čistě na úrovni teorií.

Jako příklad bych uvedl  příběh rytíře Sigmeyera z Katariny, jenž se vydává na cestu poznat dobrodružství a vzrušení, být není absolutně kompetentní jakoukoliv hrozbu vyřešit a tak ho hráč postupně potkává na různých místech ve hře s možností mu pomoci. Jaké je hořké zjištění že pokud mu hráč pomůže na všech místech a ve finále se vzepře přáni Sigmeyera se za vás obětovat, nalezne dobrodruha při konci hry nemrtvého proměněného v Hollow* (důsledek ztráty statečnosti která jediná ho chránila před samotnou nemocí). Staví nás to před otázku: Byla by pro Sigmeyera lepší smrt obětováním se jak si přál nebo ztráta sebe samotného? Tento a spoustu dalších příběhu v těchto hrách naleznete a  to s povětšinou trpkým koncem.

Statečný rytíř Sigmeyer z Katariny a jeho cibulková helma.

Souls hry jsou prostě nekompromisní ale férové RPG hry s epickým soundtrackem a ponurou atmosférou. Série pro hráče se s pevnými nervy a dostatečným volným časem dokonalé dílo pochopit a podřídit se jeho pravidlům. Odměnou vám bude objevení nádherných světu s bohatou temnou minulosti, úžasnými sceneriemi, bytostmi jenž si ani nejzvrácenější mysl nedokáže představit a hlavně pokoření nejen samotné hry ale i poražení vašich vlastních démonů a posílení nervů. A to už za výzvu stojí ne?

* kletba/nemoc způsobující ztrátu lidskosti, proměňující bytosti v nemyslící stvoření bez duše a vnitřního ohně.


Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 6 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Strasti a slasti Souls her
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
kuler91    Hele mě třeba taky Souls hry absolutně nebaví, ale Bloodborne byl docela fajnovka, nakonec jsem nedohrál . . skončil jsem cca po 20 hodinách u toho brouka a bohužel jsem už na něj neměl nervy a trpělivost, tak to šlo z domu ...
Každopádně combat system v BB se opravdu povedl ... dokonale si umím představit RPG mix Witcher/BB, ale toho se asi nedočkám :)
kuler91kuler9121836
    17.4.2017 16:13
kuler91

@ odpověď na komentář od Alfajk:Hele mě třeba taky Souls hry absolutně nebaví, ale Bloodborne byl docela fajnovka, nakonec jsem nedohrál . . skončil jsem cca po 20 hodinách u toho brouka a bohužel jsem už na něj neměl nervy a trpělivost, tak to šlo z domu ...
Každopádně combat system v BB se opravdu povedl ... dokonale si umím představit RPG mix Witcher/BB, ale toho se asi nedočkám :)

Alfajk napsal:a presne o tom pisu, diky za potvrzeni :thumbup:

KillzoneLord    Goodtime: Presne. Beztak to tak asi bude, jak pises. Nemohl porazit prvniho bosse asi :DKillzoneLordkillzonelord29975    16.4.2017 11:57 KillzoneLord

Goodtime: Presne. Beztak to tak asi bude, jak pises. Nemohl porazit prvniho bosse asi :D

KillzoneLord    Goodtime: Presne. Beztak to tak asi bude, jak pises. Nemohl porazit prvniho bosse asi :DKillzoneLordkillzonelord29975    15.4.2017 21:23 KillzoneLord

Goodtime: Presne. Beztak to tak asi bude, jak pises. Nemohl porazit prvniho bosse asi :D

Alfajk    a presne o tom pisu, diky za potvrzeni :thumbup:Alfajkalfajk16671    15.4.2017 18:05 Alfajk

@ odpověď na komentář od GoOdTiMe:a presne o tom pisu, diky za potvrzeni :thumbup:

GoOdTiMe napsal:Alfajk: Jenom absolutní neználek ze sebe může vyplodit něco takovýho. . Udělal jsi ze sebe šaška ty inteligente. Nauč se rozeznávat rozdíly mezi lorem a příběhem. . A dále mezi stylizací a samotnou grafikou. . A až zmoudříš, zkus tu tutoriál oblast projít ještě jednou. .
Zníš jak ten typ člověka, co koupil souls hru, díky svý neschopnosti se nikam nedostal, a ted lituje peněz. . A tak hledá špínu kde není.

GoOdTiMe   1x   Alfajk: Jenom absolutní neználek ze sebe může vyplodit něco takovýho. . Udělal jsi ze sebe šaška ty inteligente. Nauč se rozeznávat rozdíly mezi lorem a příběhem. . A dále mezi stylizací a samotnou grafikou. . A až zmoudříš, zkus tu tutoriál oblast projít ještě jednou. .
Zníš jak ten typ člověka, co koupil souls hru, díky svý neschopnosti se nikam nedostal, a ted lituje peněz. . A tak hledá špínu kde není.
GoOdTiMegoodtime13181
    15.4.2017 17:41
GoOdTiMe

Alfajk: Jenom absolutní neználek ze sebe může vyplodit něco takovýho. . Udělal jsi ze sebe šaška ty inteligente. Nauč se rozeznávat rozdíly mezi lorem a příběhem. . A dále mezi stylizací a samotnou grafikou. . A až zmoudříš, zkus tu tutoriál oblast projít ještě jednou. .
Zníš jak ten typ člověka, co koupil souls hru, díky svý neschopnosti se nikam nedostal, a ted lituje peněz. . A tak hledá špínu kde není.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

cajteekanee    Neřekl bych, že jsou overrated. Sám je mám rád dost, i když úplně na topu mého žebříčku určitě nejsou. Lore u Dark souls je opravdu skvělý, i když nejsem ten co by si to skládal dohromady sám na tom jsem moc línej, ale na yt je pár dobrému kanálů, kde to krásně vysvětlej.cajteekaneecajteekanee25741    14.4.2017 13:58 cajteekanee

Neřekl bych, že jsou overrated. Sám je mám rád dost, i když úplně na topu mého žebříčku určitě nejsou. Lore u Dark souls je opravdu skvělý, i když nejsem ten co by si to skládal dohromady sám na tom jsem moc línej, ale na yt je pár dobrému kanálů, kde to krásně vysvětlej.

KillzoneLord   1x   Nooo. Nesmime taky zapomenout na demon souls :) ) )KillzoneLordkillzonelord29975    13.4.2017 00:02 KillzoneLord

Nooo. Nesmime taky zapomenout na demon souls :) ) )

Ratos    Nejsou graficky odporny, ale nadherne stylizovany, navic bloodborne ma jeden z nejlepsich soundtracku vubec, perfektni lore a promakenej bojovej system (kterej je uplne jinej nez v ds) .... predpokladam ze ses nedostal ani pres prvni nadvori:)Ratosratos11417    11.4.2017 08:15 Ratos

@ odpověď na komentář od Alfajk:Nejsou graficky odporny, ale nadherne stylizovany, navic bloodborne ma jeden z nejlepsich soundtracku vubec, perfektni lore a promakenej bojovej system (kterej je uplne jinej nez v ds) .... predpokladam ze ses nedostal ani pres prvni nadvori:)

Alfajk napsal:jestli jsou nektery hry overrated, tak rozhodne souls hry, kult okolo nich je jeste horsi, nez nintendo fans a to je co rict...hraci tehlech her si v naprosty vetsine pripadu mysli, ze jsou neco vic, protoze zahrali hru, ktera po nich narozdil od vetsiny ostatnich i neco chce, podle me jsou to hry o nicem, protoze jsou graficky odporny (ten gothic styl bloodborne nebo co to je, jsem fakt nedaval) , pribeh postradaji (ne, to skladani stripku opravdu nepovazuju za pribeh, natoz pak zajimavej pribeh) a hratelnost je strasne stereotypni, mezi bloodborne a dark souls jsem proste nevidel rozdil a je jedno, ze v jednom mam pistoli a v druhym stit, princip je porad stejnej, i u vsech souboju... prastit, 5x uskocit, prastit, vykrejt, a postup opakovat :nah:

Narw    Říká člověk, co dal 10/10 Minecraftu. .

Předpokládám, že jsi to teda nedohrál co? Seknul ses v Bloodborne hned na začátku ne? Néé, už vim, koukal jsi na YouTube. Opravdu si to všichni zkuste zahrát a uvidíte, že jsou to jedny z nejlepších her současnosti. Ten kult kolem toho nevznikl jen tak náhodou.
Narwnarw57671
    10.4.2017 07:58
Narw

@ odpověď na komentář od Alfajk:Říká člověk, co dal 10/10 Minecraftu. .

Předpokládám, že jsi to teda nedohrál co? Seknul ses v Bloodborne hned na začátku ne? Néé, už vim, koukal jsi na YouTube. Opravdu si to všichni zkuste zahrát a uvidíte, že jsou to jedny z nejlepších her současnosti. Ten kult kolem toho nevznikl jen tak náhodou.

Alfajk napsal:jestli jsou nektery hry overrated, tak rozhodne souls hry, kult okolo nich je jeste horsi, nez nintendo fans a to je co rict...hraci tehlech her si v naprosty vetsine pripadu mysli, ze jsou neco vic, protoze zahrali hru, ktera po nich narozdil od vetsiny ostatnich i neco chce, podle me jsou to hry o nicem, protoze jsou graficky odporny (ten gothic styl bloodborne nebo co to je, jsem fakt nedaval) , pribeh postradaji (ne, to skladani stripku opravdu nepovazuju za pribeh, natoz pak zajimavej pribeh) a hratelnost je strasne stereotypni, mezi bloodborne a dark souls jsem proste nevidel rozdil a je jedno, ze v jednom mam pistoli a v druhym stit, princip je porad stejnej, i u vsech souboju... prastit, 5x uskocit, prastit, vykrejt, a postup opakovat :nah:

NNova...   2x   Hádám si ten typ hráče co tu hru zkusil , chtěl se do ní dostat , nešlo mu to a skončilo to přinejmenším odinstalováním během půl hodiny s tím že je ta hra nesmyslně těžká :) Souls hry mají naprosto geniální Lore který dává smysl , osobně bych řekl že příběh je i mnohonásobně lepší než u většiny nynějších her. Takže prosimtě buď si tu serii běž pořádně zahrát a nebo nepiš takové věci že je overrated. A né nepatřím mezi fans.NNova...nnova606    10.4.2017 00:36 NNova...

@ odpověď na komentář od Alfajk:Hádám si ten typ hráče co tu hru zkusil , chtěl se do ní dostat , nešlo mu to a skončilo to přinejmenším odinstalováním během půl hodiny s tím že je ta hra nesmyslně těžká :) Souls hry mají naprosto geniální Lore který dává smysl , osobně bych řekl že příběh je i mnohonásobně lepší než u většiny nynějších her. Takže prosimtě buď si tu serii běž pořádně zahrát a nebo nepiš takové věci že je overrated. A né nepatřím mezi fans.

Alfajk napsal:jestli jsou nektery hry overrated, tak rozhodne souls hry, kult okolo nich je jeste horsi, nez nintendo fans a to je co rict...hraci tehlech her si v naprosty vetsine pripadu mysli, ze jsou neco vic, protoze zahrali hru, ktera po nich narozdil od vetsiny ostatnich i neco chce, podle me jsou to hry o nicem, protoze jsou graficky odporny (ten gothic styl bloodborne nebo co to je, jsem fakt nedaval) , pribeh postradaji (ne, to skladani stripku opravdu nepovazuju za pribeh, natoz pak zajimavej pribeh) a hratelnost je strasne stereotypni, mezi bloodborne a dark souls jsem proste nevidel rozdil a je jedno, ze v jednom mam pistoli a v druhym stit, princip je porad stejnej, i u vsech souboju... prastit, 5x uskocit, prastit, vykrejt, a postup opakovat :nah:

Playman   1x    prastit, 5x uskocit, prastit, vykrejt, a postup opakovat - > docela nuda ne? :shock:Playmanplayman62    9.4.2017 17:45 Playman

prastit, 5x uskocit, prastit, vykrejt, a postup opakovat - > docela nuda ne? :shock:

Alfajk   8x   jestli jsou nektery hry overrated, tak rozhodne souls hry, kult okolo nich je jeste horsi, nez nintendo fans a to je co rict...hraci tehlech her si v naprosty vetsine pripadu mysli, ze jsou neco vic, protoze zahrali hru, ktera po nich narozdil od vetsiny ostatnich i neco chce, podle me jsou to hry o nicem, protoze jsou graficky odporny (ten gothic styl bloodborne nebo co to je, jsem fakt nedaval) , pribeh postradaji (ne, to skladani stripku opravdu nepovazuju za pribeh, natoz pak zajimavej pribeh) a hratelnost je strasne stereotypni, mezi bloodborne a dark souls jsem proste nevidel rozdil a je jedno, ze v jednom mam pistoli a v druhym stit, princip je porad stejnej, i u vsech souboju... prastit, 5x uskocit, prastit, vykrejt, a postup opakovat :nah:Alfajkalfajk16671    9.4.2017 12:19 Alfajk

jestli jsou nektery hry overrated, tak rozhodne souls hry, kult okolo nich je jeste horsi, nez nintendo fans a to je co rict...hraci tehlech her si v naprosty vetsine pripadu mysli, ze jsou neco vic, protoze zahrali hru, ktera po nich narozdil od vetsiny ostatnich i neco chce, podle me jsou to hry o nicem, protoze jsou graficky odporny (ten gothic styl bloodborne nebo co to je, jsem fakt nedaval) , pribeh postradaji (ne, to skladani stripku opravdu nepovazuju za pribeh, natoz pak zajimavej pribeh) a hratelnost je strasne stereotypni, mezi bloodborne a dark souls jsem proste nevidel rozdil a je jedno, ze v jednom mam pistoli a v druhym stit, princip je porad stejnej, i u vsech souboju... prastit, 5x uskocit, prastit, vykrejt, a postup opakovat :nah:

O autorovi blogu

Stealwing
Autor o sobě zatím neuvedl více informací.
Založit herní BLOG

Nově v tomto blogu